Відбувся робочий візит до Відня

By | 24.11.2015

1. 06.07.2015 – вирішення робочих та організаційних питань, координація та полагодження дій

2. Презентація благодійної діяльності Карітасу Відень.  Структура організації, її концепція, мета та функції. Залучення до співпраці органів місцевого самоврядування та соціальних служб. Географія роботи організації. Питання та відповіді.

3. Відвідання Центра матери і дитини Карітас Відень (приймаюча сторона Claudia Amsz, директор) Концепція і практика роботи центру. Розглядалися питання історії та необхідності створення центру; цільової аудиторії та перечень послуг які надає центр. Обмін інформацією та розгляд цікавих випадків, обмін досвідом. Розпорядок роботи центру. Питання співпраці з органами влади та Бюро молоді та дітей в Австрії. Особливості соціальних та психологічних практик роботи з малолітніми матерями в Австрії та Україні. Питання методології та методики вироблення навиків самообслужування матерів і дітей. Питання строків перебування у центрі, особливості розторгнення договорів.

4. 07. 07.2015 – відвідування Центру інтеграції молодих безробітних на ринок праці (приймаюча сторона Nikolaus Schwarzl,керівник).

Інформація, щодо кількості бенефіціарів. Особливості роботи с такими потребуючими. Особливості роботи проекту в рамках Карітас Відень. Методика профілактики інтеграції безробітних на ринок праці. Огляд майстерень де працюють молоді безробітні. Особливості залучення до проекту. Інформаційний супровід проекту. Кількість працівників та сталість проекту. Питання щодо комунікації між проектами і інше.

5. Відвідування Центру проживання бездомної молоді (приймаюча сторона  Laurenz Pötscher, керівник). Зустріч. Загальна інформація, щодо роботи Центру. Актуальність та потреба такого центру. Ознайомлення з бенефіціарами центру. Розклад та специфіка співпраці з клієнтами та потребуючими. Особливості психологічного та соціального супроводу. Робочі моменти щодо впровадження таких проектів. Особливості нормативних та юридичних аспектів. Обмін думками. Дискусія щодо специфіки відповідальності самих потребуючих до себе та оточуючих осіб. Питання та відповіді. Загальне фото.

6. 08.07.2015 – Відвідування та зустріч с керівником міського центру матери і дитини для неповнолітніх матерів (Г-жа Dögl).

Презентація роботи Центру. Загальна інформація: як потрапляють до центру, які вікові критерії, хто направляє, яка кількість, термін перебування, особливості побутового проживання у центрі. Особливості насильницьких дій у відношенні до матерів в Австрії та України. Ознайомлення с самим центром. Екскурсія по центру. Обговорення  проблемних питань с працівниками центру щодо неповнолітніх матерів. Особливості реагування на кризові ситуації: методика дії. Особливості співпраці та охорони центру працівниками поліції. Методика інтеграції та допомога неповнолітнім матерям для збереження сім’ї.

7. 09.07.2015 – відвідування відділу роботи з волонтерами. Презентація надається (приймаюча сторона Barbara Filek)

8. Відвідування відділу роботи Карітас Відень у приходах та парафіях (приймаюча сторона Teresa Wirth)