«Вам потрібна освіта чи вправляння мізків?»

До Міжнародного дня миру Карітас Харків та пересувний кіноклуб «ДУМАй!» організували перегляд та обговорення одного з найкращих документальних фільмів з репертуару кіноклубів Docudays UA – «Це моя земля» (режисерка Тамара Ерде, Франція/Ізраїль).

Кіно оповідає про те, як в освітніх системах Ізраїлю та Палестини викладають історію цих країн. «Це моя земля» зображує кількох єврейських та арабських учителів. Спостерігаючи за їх суперечками й обміном думками з учнями, поглядами на шкільну програму та дебатами з чиновниками від освіти, глядачі отримують уявлення про глибокий і тривалий вплив, який ізраїльсько-палестинський конфлікт транслює наступному поколінню.

Фільм представив регіональний координатор фестивалю Docudays UA в Харківській області Юрій Чумак, який і виступив модератором заходу. По закінченні кіносеансу відбулася жвава дискусія щодо того, чи повинна школа виховувати дітей у дусі примирення, чи доцільно подавати історію під «певним кутом»,
аби виховати патріотів, чи може запанувати мир там, де десятиліттями тривав конфлікт.

«Вам потрібна освіта, чи вправляння мізків?» – це далеко не риторичне питання лунає у документальній стрічці, і воно стало рефреном диспуту, що відбувся після її перегляду. Важливо, що до обговорення активно долучилися глядачі з числа вимушених переселенців, які ділилися як своїми життєвими історіями, так і досвідом спілкування з тими, хто лишився на окупованих територіях. Зауважимо, що захід відбувся в рамках проекту «Об’єднуючи людей заради розбудови миру» за підтримки Caritas Germany та GFFО.

«Чи потрібно говорити про мир після війни? Певні, що необхідно, інакше злагода ніколи не запанує на територіях, де раніше відбувався конфлікт. Ми й надалі будемо проводити різноманітні заходи, під час яких люди (бодай навіть із різними поглядами), які бажають долучитися до розбудови миру в суспільстві, зможуть послухати інших та бути почутими», – наголосила локальний координатор проектор Марина Краснова.

Довідково: Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 вересня Міжнародним днем миру. Гаслом цього Дня у 2017 році стало «Разом на благо світу: повага, безпека та гідність – для всіх!».