Минає рік такий різноманітний

Ми з вами вже говорили про мрії, бажання і цілі. Сподіваюсь, що це допомогло або ще допоможе вам зробити своє життя більш якісним і щасливим. Але сьогодні – 29 грудня і до Нового року залишилося два дні. Тому, пропоную  розглянути деякі важливі речі, які допоможуть підвести підсумки року, що минає та увійти в Новий рік з легкістю і натхненням.

Пропоную замислитись над тим, яким взагалі для вас був 2017 рік… Може для когось, здебільше складним, а може вдалим і повним досягнень. Взагалі-то, можна точно сказати, що бували різні моменти, які ви переживали. Тож, давайте проаналізуємо! На що варто звернути увагу:

  1. Чому навчив мене цей час.

Хочемо ми того чи ні, але вчимося кожного дня в своєму житті. Здавалось би, випадкові ситуації, випадкові люди, які трапляються по життю, можна було б забути. Але, ви точно чогось навчились в цих ситуаціях і від цих людей. Тож, важливо зрозуміти, чого саме! Навіть, якщо ви переживали неприємності або змушені були спілкуватися з людьми, які вам не подобались, подумайте, чому ви навчились, які, можливо, зробили висновки з того спілкування або ситуації. Помічайте те, чого ви набуваєте аби в подальшому менше втрачати.

  1. Хто був поряд зі мною.

Кожна людина може іноді почуватися самотньою, але не може бути так, щоб протягом цілого року – достатньо великого відрізку вашого життя – поруч не було зовсім нікого! Можливо, є вийнятки, але, все ж таки! Хто з рідних, близьких друзів, а можливо колег або знайомих здебільше був поряд з вами? Як вже було зазначено, скоріше за все, ви переживали і сумні і радісні миті в цьому році, так от, хто розділив їх з вами?

Так склалося, що ми не завжди помічаємо, що хтось підтримує нас, а також розділяє з нами не лише скрутні моменти, а й моменти радощів і перемог. До того ж, іноді трапляється, що дехто з оточення скоріше співчуватиме в разі невдачі, але не розділить радість, яку переживаємо ми. Сподіваюсь, що ви вже зрозуміли, хто був поряд з вами в різні пережиті моменти! Отже, подякуйте цим людям. Скажіть їм про те, що було для вас важливим у спілкуванні з ними. А, якщо не можете сказати, подякуйте їм хоча б подумки.  Навчитися бути вдячним дуже важливо, це вміння несе добро у ваше серце.

  1. Що я хочу залишити в минулому.

Це є також дуже важливим питанням. Досвід людини індивідуальний і дуже важливий, але, якщо ви замислитесь над тим, що заважало вам і чого б ви хотіли позбутись в новому році, то, скоріше за все, віднайдете один або декілька пунктів. Можливо це якісь звички, які вам самим не подобаються, можливо, якась поведінкова реакція, наприклад, ображатись в разі, коли вам здалося, що хтось поводиться недружньо відносно вас.

Якщо помітили за собою якусь звичку, якої хочеться позбутись, то це справа вашої сили волі. Тут важливо пам’ятати, що саме ви керуєте своїм життям, а не звички мають керувати вами. Якщо ж згадали, наприклад, складності у спілкуванні з кимось, то поміркуйте над тим, як можете вплинути на це. Адже в спілкуванні завжди, як мінімум, дві сторони, кожна з яких є важливою і має свої особисті кордони. Намагайтесь не ображатись, а прояснювати сумнівні моменти, бо дуже часто образи – це плід нашої уяви про іншу людину, а не справжні факти, які вона намагалася донести до нас.

  1. Чого я прагну в Новому році.

Якось знову ми повертаємось до теми бажань, мрій та цілей! Наше життя складається з деяких сфер, наприклад, таких як соціальна, духовна, родинна, сфера кар’єри і досягнень. Ви можете виділити свої сфери, які важливі саме для вас. Тепер поміркуйте, в якій з цих сфер ви найбільше хотіли б розвиватись в наступному році. Визначте ці сфери і побудуйте свої цілі стосовно них. Ви вже знаєте, на що звернути увагу в цьому процесі. Важливо розрахувати власні сили, а також не залишити без уваги сфери життя, розвиток яких на даний момент не є найбільш актуальним. Бо кожна людина хоче бути гармонійною, а для цього треба не лише підкорювати нові вершини, але й підтримувати те, чого ви вже досягли в сьогоденні!

Тож, всіх з Новим роком, друзі! Бажаю Вам любові, щастя, порозуміння в родинах і з оточуючими! Відкривайте свої серця назустріч новому! І, все ж таки, незважаючи на чіткість у навичках планування, вірте у справжні чудеса! Бо вони збуваються там, де на них чекають!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.