“П’ятнична порада” від психолога

Сьогодні в «П’ятничній пораді» психолог проекту «Об’єднуючи людей заради миру» Світлана Остапцова розповість про особливості роботи в групах взаємопідтримки, які проходять в Карітасі Харкова.

Майже кожного дня я зустрічаюсь із цікавими людьми. Це мої клієнти, колеги або люди, які випадково трапляються і звертаються з певними питаннями. Коли я спілкуюся з ними, то спостерігаю за собою і розумію, що кожна людина для мене – це світ. Цілий світ, в якому є свої перемоги і поразки, радості і печалі, захоплення і протистояння. І це дивує мене кожного разу! Дивує, саме те, що кожна людина така індивідуальна і неповторна, і саме тут і зараз мені щастить, тому що я зустрічаю цілий світ у вигляді однієї особи.

Мені подобається робота психолога, бо мені цікаво взаємодіяти з людьми. І сьогодні я ділитимусь власними думками щодо мого досвіду роботи з групою. Хочу розказати про це, тому що, коли я запрошую когось приєднатись до групи, то частіше за все чую запитання «а чим ви займаєтесь у ваших групах?» І я відчуваю, що це складно пояснити «в двох словах». Так відбувається мабуть тому,  що для мене немає якоїсь простої відповіді на це запитання, типу «навчаємось» або «малюємо». Якщо сказати так, як я відчуваю, то моя відповідь буде: «досліджуємо психологію внутрішнього і зовнішнього світу, знайомимось з особливостями один одного».

Коли я приходжу в групу з якоюсь темою, моїм завданням не є «навчити» або «розказати як треба». Я приходжу поділитись тим, що маю і почути інших людей з тим, що мають вони. Протягом часу, проведеного разом з учасниками, думки і почуття перетинаються в якийсь особливий і неповторний орнамент, в який кожен учасник додає свої фарби і штрихи. Процес роботи – це шлях, який ми проходимо кожного разу. Під час групової робот ми замислюємось, аби зрозуміти і усвідомити важливі речі про свій власний внутрішній світ і почути, як ту чи іншу тему переживають учасники групи. Ми вчимось один в одного, отримуємо нове розуміння, нові ресурси.

Також, група для мене – це особлива атмосфера. В ній є довіра, безпека, відкритість. Кожен учасник може обирати про що і наскільки детально він готовий говорити, а які теми не бажає обговорювати.

Учасники не дають оцінок один одному, але можуть висловлювати протилежні думки. В групі є місце для кожного і немає «правильних» і «неправильних» думок. Тому ми обговорюємо різний досвід і особисті позиції і від цієї різноманітності стає ще цікавіше.

На зустрічах кожного разу є практика. Ми малюємо, ліпимо, працюємо з піском, використовуємо техніки роботи з метафоричними картками. Кожного разу наша діяльність є різною. І її задачами є отримання нового досвіду і способів поведінки, визволення від негативних станів і моделювання позитивних психоемоційних змін, корекція порушень у спілкуванні, формування адекватної самооцінки, розвиток толерантності і багато інших.

В групі створюється ніби «мікромодель»  навколишнього світу, в якому учасники отримують унікальні переживання і мають можливість отримати безцінний досвід, ресурс і підтримку.

Якщо ви бажаєте приєднатись до роботи в групі, то у вас є така можливість! Для цього потрібно заповнити форму: goo.gl/uJxAyA, або зателефонувати для запису і уточнення інформації за телефоном 050-366-53-88. Наші зустрічі проходять щочетверга з 14:00 до 16:00.

До нових зустрічей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.