Запрошуємо на майстер-клас

By | 14.03.2018

Запрошуємо на майстер-клас з виготовлення ляльок Мартінічок, які виготовляються з ниток.

Коли? – 20 березня, о 14:00
Реєстрація: https://docs.google.com/…/13suk1D9u5BxkPrtSL3CFzQr0Vo1…/edit

Весна-красна не за горами! Ох, як хочеться поквапити її: «Приходь, Весна, на ганок до нас! Порадуй-погрій теплим сонечком, яскравим сонечком-колоколнишком!» – так зазивали весну, а зиму холодну та голодну геть проганяли!

Весна на порозі – радість в душі! А на радощах-то завжди подаруночки дарували рідним-близьким на щастя й удачу. Лялечок нитяних дарували, наприклад! Робити їх так просто і дарувалися вони від щирого серця, тому й оберегами вважалися.

Лялька Мартінічка – парна лялька, в цьому її особливість. Завжди робили одну фігурку білого кольору, в честь сніжної зими, а іншу – червоного, як знак весни, що пробуджується життя і сонячного тепла.

Обидві фігурки були з’єднані двоколірним шнурком, даючи зрозуміти, що зима з весною завжди разом, поруч, також, як сон і ява або життя і смерть. Готових Мартінічок підвішували на плодові дерева, бажаючи їм раннього цвітіння і хорошого врожаю. Крім цього, цих ляльок використовували в якості прикрас. Їх приколювали у вигляді брошки на одяг, робили браслети з маленькими Мартінічками, дівчата кріпили до ляльок стрічки і заплітали в волосся.