Світове кафе «Нові можливості для громад, що прийняли ВПО»

20 вересня, з нагоди Міжнародного дня миру відбулася зустріч в форматі світового кафе «Нові можливості для громад, що прийняли ВПО»

Вітальне слово проголосив директор Карітасу Харкова о.Ігор Табака та координатор пректу “Об’єднуючи людей заради миру” – Марина Краснова.

Модераторами груп стали експерти 3 сфер. Групу «Культура» очолив Володимир Чистілін, «Громадське життя» – Ольга Мірошник, «Інфраструктура» – Анна Аладялян. Фасилітатором заходу стала Світлана Петрова.

Учасниками стали громадські активісти, працівники соціальних служб, місцеві жителі та внутрішньо переміщені особи, яким небайдуже майбутнє Харкова та регіону.

В першому робочому блоці учасники працювали над питанням «Як змінювалось життя громади Харкова та ВПО в м. Харків за останні 4 роки?» а також склали ключові тенденцїї, що впливали на життя громади Харкова та ВПО в Харкові. Напрацювання груп були представленні для загалу та спільного обговорення.

В наступному блоці групи обговорювали позитивні та негативні тенденції. Далі, аналізували те, як ми посилюємо ці тенденції та як можемо їх мінімізувати.

Враховуючи особливості та специфіку представлених напрямків, учасники досліджували як існуючі тенденції впливають на миробудування в Харкові та Україні. Опісля задалися питанням: «Що саме ми можемо зробити для побудови миру в Україні?»

За методикою проведення «Світового кафе» кожен з учасників зміг познайомитися з напрацюваннями усіх груп та долучитися до роботи.

Робота в групах відбувалася по-різному: гарячі дискусії, глибокий аналіз та філософські думки захоплювали учасників.

Одна з учасниць зауважила, що атмосфера, яка панувала під час заходу додала впевненості, сил та віри у світле, мирне майбутнє.

Нагадаємо, що Захід організовано в рамках проекту «Об’єднуючи людей заради миру» за підтримки Карітасу України, Карітасу Німеччини та Федеративного Міністерства закордонних справ Німеччини.