Презентація книги Валерія Ананьєва «Сліди на дорозі»

Перша презентація книги Валерія Ананьєва «Сліди на дорозі» відбулася в Харкові, 6 вересня 2018 року.

Перша презентація книги Валерія Ананьєва «Сліди на дорозі» відбулася в Харкові, 6 вересня 2018 року.
Валерій Ананьєв – колишній солдат, десантник 25-ї бригади. Близько трьох років свого життя, провів на війні.

В Харкові Валерій вже вдруге. Минулого року, після завершення подорожі Європою, ми запросили Валерія на Живу Бібліотеку «Як обійти Європу за 68 днів?». Мандрівник поділився досвідом, відчуттями, люди питали про війну та те, що спонукало піти в подорож. Тоді він анонсував, що пише книгу, і невдовзі вона буде надрукована.

Час промайнув дуже швидко, і настав момент зустрічати гостей, які завітали на презентацію книги Валерія Ананьєва «Сліди на дорозі».

Початок події, був анонсований на 19:00, проте перші гості прибули за годину до початку, одночасно з організаторами та героєм дня. За пів години, здавалося, що черга до залу нескінченна, і ми вже сумнівалися, що Валерій протиснеться крізь неї.

Довгоочікуваний момент настав. Перша презентація книги розпочалася гучними оплесками гостей, які ніби промовляли своє «Дякую!»

Валерій привітав усіх присутніх та подякував Карітасу Харкова за організацію зустрічі та запропонував переглянути трейлер до книги.

Хотілося вдуматися в кожне почуте слово.

«Коли Вони розпочали свою війну, мені було 20, а коли закінчилася моя, мені було… це вже не має значення. Я не маю освіти, не маю сім’ї, не маю нічого, чим би міг пишатися. Голову мою розривало від суперечливих думок, і я писав – писав, щоби сходи, по яких сходять з розуму, не коротшали» – ці слова промовляли з екрану до кожного.

Важко уявити, що переживає людина, яка пише для того, аби скоротити сходи, по яких сходять з розуму.

Праця над книгою тривала 2,5 роки. Деякі уривки з книги, він періодично публікував на сторінках в соцмережах.

Його книга стала по-справжньому живою. На війні, Валерій багато Знімав відео і фото – воєнний побут і бойові дії, своїх побратимів, місцевість, події. Деякі відеоматеріали Валерій інтегрував у книзі. Близько 100 QR кодів розставлені по тексту, та дозволять читачеві поринути у події, описані в книзі. Це оригінальні відео та фотоматеріали реальних подій, що описані в книзі. Увесь матеріал був знятий на фронті в 2014 році.

«Ця книга не про правду. Вона про те, що боліло особисто мені й чим я мусив поділитися. Вона про мій біль, емоції та відчуття. Сюжет побудований на моєму баченні світу на різних етапах життя. Сюжет книги про емоції. Адже врешті-решт ми живемо емоціями, відчуттями та враженнями» – ділиться автор.

Після перегляду трейлера та слів Валерія, в залі звучали слова подяки за службу та написану книгу, яку вже дехто почав читати. Питали про війну, побратимів та майбутнє.

Валерій відповідав на усі запитання публіки та поділився планами на майбутню подорож, у яку він вирушатиме вже за пів року. А що далі? – Буде ще одна книга!

Презентація традиційно завершилася підписанням книг, побажаннями та фотографіями на пам’ять.

Організатори заходу завершаючи цей чудесний вечір поділилися і своїми враженнями:
«Дякуємо Вам, Валерію за вашу працю. Та вам, дорога аудиторія, за вашу небайдужість. Бо, те що відбувається сьогодні, сіє зерно миру в серцях кожного та наближає нас до такого бажаного миру в нашій Україні» – Ольга Чаплик, працівниця Карітасу.

Зауважимо, що захід було організовано Карітасом Харкова, рамках реалізації проекту «Об’єднуючи людей заради миру» за підтримки Карітасу Німеччини та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

1 коментар до “Презентація книги Валерія Ананьєва «Сліди на дорозі»

  1. Сергій

    Дякую організаторам!
    Дакую Валєрі за цю чудову зустріч!
    Натхнення вам і здоров’я!

Коментарі закриті.