Безпечне працевлаштування за кордоном. Перевірка фірми-посередника

Поради Ігора Тридуба – координатора проекту Карітасу Харкова «Консультаційний центр для людей, що потерпіли від торгівлі людьми».

За якими ознаками можна зрозуміти, що фірма-посередник шахрайська?

1. Будь-яка рекламна продукція фірми з посередництва у працевлаштуванні за кордоном має містити адресу, телефон, сайт, номер ліцензії, виданої Міністерством соціальної політики України й дату видачі.
2. Фірма-посередник повинна мати свій офіс. Пропозиція зустрітись у кафе або парку повинна вас насторожити.
3. Не ходіть на зустрічі самі, беріть із собою когось із близьких вам осіб. Якщо фірма-посередник шахрайська, вони спробують за допомогою тиску та маніпулювання змусити вас підписати певні бумаги чи дати згоду на умови праці, які вам не вигідні.
4. Під час обговорення майбутньої праці вас повинна насторожити ситуація, коли вам пропонують велику заробітну плату, при цьому не вимагаючи від вас досвіду роботи чи певної освіти, знання мов, не цікавляться станом вашого здоров’я.
5. Фірма-посередник згідно із законом має право працевлаштовувати тільки в певні країни та на певні посади. Якщо вам пропонують улаштуватися в будь-яку країну, у будь-яке місто, на будь-яку посаду — це брехня. Ви маєте право попросити у фірми-посередника перелік посад і країн.
6. Вам необхідно підписати договір із фірмою-посередником на виконання нею даних послуг. Підписувати будь-які договори треба не кваплячись. Ви можете сфотографувати або взагалі взяти договір додому для ознайомлення та консультації з юристами. Якщо вами починають маніпулювати, квапити — краще не наражайте себе на ризик.
7. Оплату послуг фірми-посередника здійснюйте тільки після виконанням нею обов’язків перед вами. Не давайте гроші представникам фірм готівкою.
8. Знайте свої права та вимагайте у фірми-посередника всі необхідні документи, передбачені законодавством. Це стане гарантією вашої безпеки та знизить ризики постраждати від шахрайства.