Історія Дмитра, який стикнувся із трудовим рабством віч-на-віч

Історія Дмитра:

Я Дмитро, мені 29 років. Я не одружений та дітей не маю. Маю середньо-спеціальну освіту, маю досвід роботи на заводі. Моє матеріальне становище останнім часом було скрутне, я навіть мав борги в банку. Одного разу я зустрів знайомого, який запропонував заробити грошей за кордоном, у Польші.

Потім я, по наданим контактам, зв’язався з роботодавцем. Це була привітна, молода жінка, яка розмовляла з акцентом. По обіцянкам, робота була дуже високооплачувана (1100 доларів в місяць), пропонували гарні умови житла, працювати потрібно було будівельником.

З роботою вдома було погано, тут мене нічого не тримало та я погодився. До Польші мене везли автобусом, разом з 9 хлопцями з України. На кордоні хитрістю в нас забрали паспорти під виглядом необхідності показати документи. Та не віддали. Спочатку обіцяли повернути паспорти коли приїдемо, потім – після офіційного працевлаштування. Пізніше виявилося, що будівництво знаходиться на великій території, далеко за містом, яка огороджена.

Я працював надмірну кількість годин за їжу та сигарети. Так само, під час роботи коли хлопці виявляли обурення нам погрожували та залякували. Постійно давалися обіцянки, які не виконувалися, за огороджену територію не випускали. Подібна ситуація тривала 3 місяці.
Наприкінці роботи мені та іншим хлопцям видали по 200 доларів, пояснивши, ще решту вирахували за проїзд, проживання, харчування та обладнання для роботи. Цих грошей вистачило лише на квиток додому та поточні витрати.

Коли я повернувся додому, то довго не хотів нікому розповідати про даний випадок. Близьким сказав, що не пощастило і все. Пізніше по телебаченню я побачив сюжет про схожу з моєю ситуацією та зрозумів, що це було трудове рабство.

Звернувшись до Карітасу мав змогу отримати консультацію фахівця, поспілкуватись з психологом, юристом та навіть отримав матеріальну підтримку. Мені допомогли звернутись до уповноваженої особи, після чого мені встановили офіційний статус та я отримав матеріальну допомогу від держави. Власні показання передав до поліції, сподіваюсь на покарання винних.

(Ім’я та місце проживання змінено)

Якщо Ви або ваші рідні, близькі люди стикалися із подібними ситуаціями, ми закликаємо не мовчати, тому запускаємо флеш-моб #Не_мовчи_протиДій.
Необхідно:
1. Подивися відео та прочитати історію Дмитра. Якщо Ви побачите схожість із Вашою ситуацією або досвідом рідних чи близьких, то перейдіть до пункуту 2, якщо ні – до пункту 4.
2. Розказати історію про торгілю людьми у себе на сторінці ФБ, позначивши хештегом #Не_мовчи_протиДій, та надіславши листом на електронну адресу: stoptrafficking@ukr.net
3. Якщо потерпілий потребує допомоги – звернутися до центру протидії торгівлі людьми в Карітас Харків. Деталі: 0503000449, 0675677367
4. Зроби репост.
Пам’ятайте, Ви здатні врятувати та убезпечити людей від потрапляння в ситуації торгівлі людьми

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.