19 березня відбувся Форум «Діалог у миробудуванні: компроміс чи консенсус»

 

19 березня в Харкові відбувся Форум «Діалог у миробудуванні: компроміс чи консенсус»

Учасниками Форуму стали освітяни, держслужбовці, представники соціальної сфери та громадськості.

В першій панельній дискусії, «Стан та розвиток сімейної медіації в України» представила спікер Тетяна Білик – співзасновник та Член Наглядової Ради ГО «Асоціація сімейних медіаторів України». У своїй доповіді пані Тетяна ознайомила з принципами за якими була створена асоціація та представила  напрацювання та особливості роботи волонтерського проекту з надання послуги сімейної медіації для населення.

Василь Михайлишин  – координатор проектів і науковий співробітник Харківського офісу Фонду Конрада Аденауера в Україні, представив тему: «Миротворча місія на Донбасі: чи є потенціал для врегулювання конфлікту?»

Пан Василь окреслив шляхи до переговорів, формат миротворчої місії, бачення конфлікту та роль Донбасу з позиції України та країни агресора. Свою увагу він також акцентував на важливості діалогу з Донбасом на рівні персональних контактів, гуманітарного діалогу та ймовірності розміщення миротворчої місії на Донбасі.

«Перспективи примирення у поствоєнній фазі конфлікту» представила Олена Захарова – координаторка від української сторони транснаціонального діалогового проекту “Жіночі ініціативи за мир на Донбасі”, керівник Центру громадських ініціатив «Ідеї змін».

Доповідач, представила досвід проектів у сфері миробудівництва, методи миротворчої роботи у гарячу фазу конфлікту: діалог та діапрактика. Також до обговорення було представлене питання про роль громадянскього суспільства та неурядових інституцій у налагодженні діалогу між сторонами конфлікту та про  особливості діалогових процесів щодо конфлікту на Донбасі.

Друга частина Форуму була присвячена практичній роботі в трьох групах, модераторами яких с

тали: психологи Карітасу Харкова – Світлана Остапцова та Вікторія Зенцова, а також – Олена Копіна, автор ініціативи «Лабораторія мирних рішень».

По завершенню, кожна з груп представила результати напрацювань творчих майстерень за темами:

 • «Булінг в освітньому середовищі: попередження насильства»

 • «Діалог в родині: шлях до порозуміння»

 • «Конфлікти на рівні громад: як органи місцевого самоврядування можуть впливати на їх вирішення?»

 

 

«Даний Форум є кроком до досягнення основної мети проекту з миробудування, сприяє кооперації між людьми та організаціями,  які діють в напрямку зменшення конфліктів у громадах та регіонах» – зазначила у своєму коментарі Ганна Гоменюк, менеджер проекту з миробудування в Карітасі України.

Нагадаємо, що Форум був організований Карітасом Харкова в рамках реалізації проекту «Об’єднуючи людей заради розбудови миру»

2 thoughts on “19 березня відбувся Форум «Діалог у миробудуванні: компроміс чи консенсус»

 1. Катерина

  Була цiкава iнформацiя. Дякую!

  1. Харків Карітас Post author

   Дякуємо за відгук!

Comments are closed.