Вже майже місяць українці перебувають на картині через пандемію коронавірусної інфекції, яка стала викликом для всього світу та моментально скорегувала всі наші намічені плани. Закордонні відрядження відмінено, офіс переведено в онлайн-режим, а такі масштабні події як Євробачення, Чемпіонат світу з футболу, Літні Олімпійські Ігри – взагалі перенесено на наступний рік. Вимоги самоізоляції торкнулися мільйонів людей по всьому світу. Одні сприймають цей період як відпустку, для інших – це справжній стрес, оскільки роботи стало ще більше, зросла кількість онлайн-трансляцій та відео-конференцій. та з’явилося відчуття, що ти працюєш 24/7. А хтось саме під час карантинних обмежень кардинально змінює своє життя: займається саморозвитком, приділяє час для занять йогою та медитації або опановує нові вміння в іншій професії.
Проєкт «Долаючи розломи в громадах» організовує серію публічних онлайн зустрічей «ЖВЛ на карантині» з тими, на кого вимушена самоізоляція надихнула на зміни у житті. Тож, читайте як наші запрошені гості живуть в умовах карантину:
📌Нікіта Тітов – фейсбук-художник, автор великої кількості робіт відомих в українському сегменті інтернету. Саме під час карантину художник створив цілу серію постерів, які присвячені темі коронавірусу. Нікіта говорить, що його життя на карантині майже не змінилося: «Я працюю вдома, малюю вдома. Трішки рідше став виходити в магазин чи аптеку. Як і раніше, кожного дня виконую нову роботу біля комп’ютеру. Карантин приніс мені нові ідеї для створення плакатів на злободенну тему». Учасники живої бібліотеки із задоволення переглянули й дізналися історію виникнення 31 шедевра та взяли участь у жвавому обговоренні не тільки робіт фейсбук-художника, а й поділилися своїми думками про творчість на карантині, зокрема одна учасниця сказала «Карантин штовхає нас на нові смисли, абсолютно нові формати спілкування. Саме мистецтво і культура можуть об’єднати та підтримати нас в цей нелегкий час, а також вивести на нові орбіти, які стануть точкою відштовху після карантину».
📌Проєкт Історії соціального імунітету – це історії, як ми справляємося зі страхом невідомого та стресом, як ми пояснюємо це дітям, як ми підтримуємо кожного та кожну, а також професіоналів, які зараз захищають наше здоров’я. Кожна така історія перетворюється у справжню графічну новелу – комікс, коли опиняється в руках неймовірної художниці – Алевтини Кахідзе. Разом із іншими ідейними натхненницями – Gosia Biczyk та Яна Салахова ми мали закулісну розмову про їхній проєкт – це «така спеціальна штука, щоб не зійти з розуму на карантині», говорять авторки ідеї.
Усі комікси не тільки серйозно розповідають про унікальні життєві історії боротьби людей із коронавірусом, але й мають місце для гумору. В одній із них, антрополог розпитує художницю про те, як в її селі переживають самоізоляцію та говорить: «Це ж мій зірковий час – досліджувати креативність людей у часи кризи».
Історії соціального імунітету не тільки об’єднують людей та допомагають нам боротися зі спільним викликом, але є важливими для всіх нас, оскільки: «Потрібно запам’ятовувати те, що відбувається з нами під час карантину, щоб за допомогою цих знань будувати майбутнє», – говорить Alevtina Kakhidze
📌 Стаська Падалка (Staska Padalka) — Creative Group Head креативного агентства Arriba!, лектор в Багаж. Школа маркетингу і комунікацій та багатьох інших платформах, координатор Litosvita. Центр літературної освіти в Харкові. І автор книги «В очікуванні копірайтера». За час самоізоляції дівчина написала карантинний реп, який за кілька днів переглянуло близько 50 тисяч українців. «Це була просто забава. Я взагалі не розраховувала на те, що мій реп стане таким популярним», — говорить авторка. Напевно, відео переглянуло так багато людей, залишили позитивні та й куди ж без негативних відгуків, тому що воно наповнено щирістю. На жаль, в умовах пандемії більшість соціальних комунікацій позбавлені саме цього компоненту.
Як відомо, із початком карантину дуже багато курсів, вебінарів, подкастів, стрімінгових сервісів надали безкоштовний доступ для користування. У гонитві за тенденцією встигнути якомога більше – прийшла інформаційна апатія, тому Стаська говорить, що зараз вона немає жодного бажання дивитися нові фільми/серіали, але для тих, хто ще не наситився переглядом кінострічок, радить:
🎞 «Полуночное Евангелие. The Midnight Gospel», 2020
🎞«И повсюду тлеют пожары. Little Fires Everywhere», 2020
🎞 «Прекрасная эпоха», 2019
🎞 «Платформа», 2019
Щиро дякуємо усім учасникам, які долучитися до нашої зустрічі з тими, на кого вимушена самоізоляція надихнула на зміни у житті, а ті хто не мав змоги цього зробити – можуть переглянути записи на нашому Ютуб каналі 👉https://cutt.ly/0tTNLTw
Подія відбулася в рамках проєкту “Долаючи розломи в громадах”,за підтримки «Карітас Німеччина» та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
#Розбудова_миру #Карітас #Харків
#Peacebuilding #Caritas #Ukraine