Вербна неділя в деокупованій Вільчі

За тиждень до Великодня Церква відзначає Вхід Господній в Єрусалим — Вербну (Квітну) неділю. Це одне з 12 найбільших церковних свят. Мешканці Єрусалиму понад дві тисячі років тому пальмовим гіллям радо вітали Ісуса Христа як свого Царя. В українському народі на згадку цієї події століттями зберігається традиція святити вербові галузки. Часто вербу прикрашають квітами, кольоровими стрічками, калиною тощо.

Село Вільча на Харківщині засноване тридцять років тому переселенцями з Чорнобильської зони. Люди, яким довелося покинути рідну домівку на Поліссі після жахливої атомної трагедії пережили нове зло — окупацію московських загарбників. Після визволення села тут знову відбуваються богослужіння у храмі Покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви, а благодійний фонд “Карітас Харків” докладає зусиль, щоб надати посильну підтримку.

У Квітну неділю Святу Літургію відправив отець Андрій Насінник, опісля були освячені вербові галузки. Парафіяни у Вільчі готуються до світлого праздника Воскресіння Христового, в день якого планують звершувати святкові богослужіння та роздавати великодні пасочки.

#Вільча #УГКЦ #Харківщина #Вербна_неділя #Квітна_неділя #Карітас_Харків

Вхід Господній в Єрусалим

Вербна неділя в деокупованій Вільчі

Вербна неділя в деокупованій Вільчі

Вербна неділя в деокупованій Вільчі