Як допомогти створенню соціального центру

stvorennya-01

 

analiz-01

Від початку конфлікту в Україні, у середині квітня 2014 року, за оцінками, 3,1 мільйона людей потребують гуманітарної допомоги, з яких 2,5 мільйона складають літні люди, жінки і діти. Понад 1,7 мільйона внутрішньо переміщених осіб (ВПО) були зареєстровані на контрольованих Урядом України територіях.

В поєднанні зі значними проблемами матеріально-технічного забезпечення, бенефіціари зазначають,що відсутність єдиного центру надання допомоги та послуг в Харківському екзархаті серйозно обмежує – надання допомоги постраждалим,інформаційних послуг, консультацій та всілякої підтримки. Слід зазначати, що за час військового конфлікту на Сході – Харків та Харківська область прийняли більше 500 000 ВПО, на даний час офіційно зареєстрованих близько 200 тис вимушено переміщених осіб.

Через відсутність власного приміщення та географічне розосередження багатьох програм БО БФ Карітас Харків не має можливості в комплексі надавати допомогу для ВПО та нужденного місцевого населення. Тому основним напрямком роботи проекту буде створення єдиного центру для надання допомоги та отримання послуг, скерованого на поліпшення життя ВПО та нужденних людей.

Також є велика прогалина та недостатня соціальна підтримка ВПО й найбільш вразливих груп місцевого населення від органів державної влади (можливо це пов’язано з браком державного фінансування та відсутністю компетентності)

Слід зазначати,що є й непорозуміння від органів влади (місцевого та обласного рівнів) стосовно вирішення цього питання. БО БФ «Карітас Харків» звернувся з проханням надати приміщення на безоплатній основі для відкриття Єдиного соціального центру «Карітас – Харків» з функціонуванням всіх програм одночасно. Але отримана відповідь від представників влади була незадовільною про що свідчить офіційне листування.

osnovni-problemy-01

Які основні проблеми, з якими стикаються люди, потерпілі від конфлікту на Сході?

 • Порушення права на нормальні житлові умови;
 • Брак коштів на оренду житла;
 • Працевлаштування;
 • Забезпечення основних потреб (харчування, лікування, освіта, одяг);
 • Психотерапевтична допомога;
 • Юридична допомога;
 • Допомога в погребінні померлих родичів;
 • Закупівля дитячого харчування, засобів реабілітації та підгузків;
 • Обмеження свободи пересування;
 • Отримання довідки ВПО;
 • Не можливість користуватись соціальними виплатами;
 • Дискримінаційне ставлення у приймаючих громадах.

prblemy_vyrishennya-01

Проблема на вирішення якої спрямован проект:

Через не компетентність та велике навантаження на державні органи влади склалась незадовільна ситуація  з наданням соціальних послуг для ВПО та нужденних людей (з числа місцевого населення).

Враховуючи довгостроковість та невизначеність терміну закінчення конфлікту на Сході України, постійну внутрішню міграцію з зони АТО до мирних та економічно привабливих міст (яким є Харків), велику кількість зареєстрованих ВПО на Харківщині та зростання кількості звернень ВПО  до БО БФ «Карітас Харків» до постійно діючих та впроваджених  програм допомоги – буде доречно створити Єдиний соціальний центр надання послуг на базі БО БФ «Карітас Харків» з придбанням власного приміщення.

Також це стане економічно вигідним рішенням,через виключення  оплати за  високу оренду приміщенням

Центром передбачено надання всіх соціальних послуг за державним стандартом України, а також сучасні принципи надання допомоги, швидке та якісне обслуговування людей, ставлення до них з повагою.

kryteriyi_vidboru-01

Критерії відбору бенефіціарів

Програмна діяльність БО БФ «Карітас Харків» протягом двох з половиною років з моменту заснування в м. Харків була направлена на служіння та допомогу людям.  Основними критеріями відбору серед вимушено переміщених осіб та місцевого населення є  :

– багатодітні родини;

– родини, в яких є інваліди 1, 2, 3 груп, інваліди дитинства;

– батьки (одинокі/розлучені мати або батько), які виховують дітей одноособово;

– пенсіонери, отримувачі соціальних виплат, які протягом тривалого періоду (понад 3 місяці) не отримували належних їм сум;

– одинокі літні люди, старші 65 років;

– малозабезпечені родини, які отримують державну допомогу сім’ям з дітьми;

– особи без коштів до існування або такі, що перебувають у вкрай тяжких життєвих умовах.

– люди,що опинились в скрутному життєвому становищі

Мета проекту

Створення  Єдиного  центру «Карітас-Харків» та придбання власного приміщення.

napryamy_roboty-01

Основні види допомоги,які надаються БО БФ Карітас-Харків

– Центр працевлаштування та перекваліфікації ВПО

– Юридична допомога

– Психологічний супровід

– Послуга “опіка вдома”

– Волонтерський центр «Разом»

– Центр підтримки сім’ї

– Центр для людей, що потерпіли від торгівлі людьми

– Оренда медичного обладнання та засобів для реабілітації

– Послуги соціальної реабілітації та адаптації

– Забезпечення основних потреб постраждалих від конфлікту на Сході України

 1. a) одноразові виплати для покриття базових потреб; б) оплата придбання продуктів харчування, гігієнічних засобів, медикаментів і лікування. в) роздача наборів з продуктами харчування і гігієнічними засобами; г) фінансова допомога задля підготовки до зими; д) надання допомоги ліками та покриття витрат на медичні послуги; е) надання індивідуальної та групової психологічної допомоги.

– Центр дозвілля людей похилого віку

– Гурткова діяльність

statystyka-01

Статистика надання допомоги БО Благодійний Фонд «Карітас-Харків»

Юридична консультація – 921

Оцінка робота юристів «Карітас – 4,6

Хвилі бізнес-гранті від 10 до 15 тисяч  – 3

Бізнес-грантів – 287

Всього вихованців «Простір,дружній  до дитину» з Полтави,Ізюму та Харкова – 538

Консультацій ВПО з питань працевлаштування – 498; 121 особа працевлаштована

Продуктових наборів – 5000

Регулярної допомоги – 11 441

Медична допомога – 2080

Сімей на постійній основі – 80

perspektyvni-01

Напрями роботи можна додати в рамках програмної діяльності
 • Центр протидії насильства в сім’ї
 • Центр протидії торгівлі людьми та робота з постраждалими
 • Консультаційній центр по роботі з алко- наркозалежними та їх сім’ями
 • Соціальна пральня
 • Соціальна їдальня
 • Соціальна перукарня

 

План реалізації проекту
 • Затвердження проекту та підготовка опису
 • Придбання приміщення для створення Єдиного  соціального та адапційного   центру для ВПО
 • Інформаційна компанія на підтримку проекту
 • Розміщення прес-анонсу проекту
 • Презентація на інформаційних ресурсах, проведення прес-конференції
 • Створення поліграфічної продукції
 • Переведення існуючих програму в соціальний центр.
 • Впровадження нових програм.
 • Моніторинг

vybir_primishhennya-01

Обумовленість вибору приміщення для створення Єдиного Соціального Центру Карітас Харків

З моменту заснування БО БФ «Карітас Харків» функціонував та був розташований окремими проектами в різних орендованих приміщеннях.  З червня 2016 року Благодійна організація благодійний фонд «Карітас Харків» функціонує в орендованому приміщенні,що дало змогу функціонувати вже разом та бути географічно об’єднаним різним проектам допомоги. За цей час було проведено моніторинг серед бенефіціарів та працівників Фонду,щодо зручності функціонування, отримання допомоги та виявлено наступне:

Дане приміщення має зручне розташування обумовлене гарним транспортним сполученням (3 станції метро на відстані 500 – 700 м), зупинки громадського транспорту, розвинута інфраструктура поруч(банки,державні установи,соціальні об’єкти.)

З економічної сторони – дане  приміщення є гарно відремонтованим, з системою опалення та не потребує додаткових вкладень. В подальшому за рахунок вдалого архітектурного спорудження та прибудинкової території є можливість розширення та будівництва.

Додаткові коментарі:

Враховуючи довгостроковість та невизначеність терміну закінчення конфлікту на Сході України, постійну внутрішню міграцію з зони АТО до мирних та економічно привабливих міст (яким є Харків), велику кількість зареєстрованих ВПО на Харківщині та зростання кількості звернень ВПО  й місцевого населення  до БО БФ «Карітас –Харків» до постійно діючих та впроваджених  програм допомоги – буде доречно створити єдиний соціальний центр надання послуг на базі БО БФ «Карітас – Харків».  По-перше, це стане економічне вигідним,через постійне зростання орендної плати.  По – друге, на сьогоднішній день питання надання гуманітарної допомоги залишається актуальними та є великою потребую для нужденних людей. По-третє, ВПО зазначають про постійну затримку, бюрократію та загальну апатію органів державної влади до вирішення їх нагальних проблем. Групи місцевого населення,описуючи свої спроби отримати соціальні послуги відзначили високий рівень бюрократії, відсутність консультацій від державних органів влади та обтяжливі процедури.

Таким чином, доступ до соціальних послуг,задоволення першочергових потреб та подолання матеріальних труднощів є щоденною проблемною для значної кількості людей: як ВПО,так і місцевого населення.

rekvyzyts-01

Беквізити БО “БФ “Карітас Харків” 

Рахунок в гривні:

р/р 2600002609380 в ПАТ «КРЕДОБАНК»

МФО 325365

Код ЄДРПОУ 39683200

Отримувач БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «КАРІТАС  ХАРКІВ»

rekvyzyty